Haber

14 Yaşındaki Türk Güreşçi Brezilya’da Şampiyon Oldu

– 14 yaşında Türkiye’den Brezilya’ya şampiyonluk zaferi

Adanalı güreşçi Kardelen Erol Brezilya’da mücadele edecek

Kardelen Erol doktor raporuyla büyüklerini paspasın üzerinde devirdi

ADANA – Adana Kozanlı 14 yaşındaki Kardelen Erol, Yıldız Kadınlar Güreş Şampiyonası’nda 50 kiloda Türkiye’yi Brezilya’da şampiyon olarak temsil etmeye hak kazandı. Doktor raporuyla büyüklerini mindere deviren Erol, ailesi ve memleketindeki spor camiası tarafından zurnalarla ve zurnalarla karşılandı.

İlçe Gençlik ve Spor Müdürlük ve Kozan Halk Eğitim Merkezi Spor Kulübü sporcusu olan 14 yaşındaki Kardelen Erol’un güreşteki başarısı ilçede büyük coşku yarattı. 4 yıl önce Gençlik ve Spor Bakanlığı’nın okullarda yaptığı yetenek taraması sırasında keşfettiği Kardelen Erol, adını ilçeye altın harflerle yazdırdı. Yetenek taramasından sonra güreşe başlayan Kardelen, 2021-2022 döneminde iki kez kategorisinde Türkiye ikincisi oldu. Sivas’ta düzenlenen Yıldız Kadınlar Güreş Şampiyonası’nda 50 kiloda şampiyon olarak Brezilya’da yapılacak Dünya Şampiyonası’nda Türkiye’yi temsil etmeye hak kazanan Erol, havai fişek, davul ve klarnet ve meşalelerle karşılandı. Antrenörler Erol Dağlı ve Musa Delibaş tarafından coşkuyla karşılanan Kardelen Erol duygusal anlar yaşadı.

Kozanlı kadın güreşçilerin başarısı göz dolduruyor

Kozan Gençlik ve Spor Direktörü Kürşat Gültekin, ilçedeki genç sporcuların Türkiye şampiyonasında birçok başarıya imza attığını ve Kardelen’in başarısının uluslararası arenaya taşındığını kaydetti. Gültekin, “Bu yıl düzenlenen Okullar Arası Güreş Turnuvası’nda Kozan bayan güreşçilerimiz Kıbrıs dahil 82 takım arasından Türkiye 4.’sü oldular. Kızlarımızın çoğu doktor raporuyla 4. sıraya kadar güreşerek takımı 4. sıraya taşıyor. daha yaşlılar.”

Bakanlık himayelerinde Adana sporcu yetiştirme merkezi ile çalışmaların devam ettiğini kaydeden Antrenör Erol Dağlı, Brezilya’da Kardelen’in Türkiye’nin gururu olmak için canla başla çalıştığını söyledi.

14 yaşındaki Kardelen Erol, arkadaşlarına evde kalmak yerine spora gelmelerini tavsiye ederek, yaşadığı başarı ve gurur için ailesine, antrenörlerine ve destek olan herkese teşekkür etti.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu