Haber

AK Parti Mardin Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Abdullah Erin: Mardin hak ettiği noktada değil

AK Parti’nin Mardin Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Abdullah Erin, “Mardin ticaret, sanayi, ulaşım, altyapı ve turizmde kesinlikle hak ettiği noktada değil.”

Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın katılımıyla Ankara Ticaret Odası (ATO) Congresium’da düzenlenen AK Parti Aday Tanıtma Toplantısı’nda Mardin Büyükşehir Belediye Başkan adaylığı açıklanan Abdullah Erin için Mardin Prof. Dr. Aziz Sancar Havalimanı’nda karşılama töreni düzenlendi. Partililer tarafından karşılanan Erin, konvoy eşliğinde Atatürk Kültür Merkezi’ndeki programa gitti. Programa AK Parti MKYK Üyesi Orhan Miroğlu, AK Parti Mardin Milletvekilleri Faruk Kılıç ve Muhammed Adak, AK Parti İl Başkanı Vahap Alma, İl Gençlik Kolları Başkanı Tarık Atlı ve İl Kadın Kolları Başkanı Esengül Aydın Sancar ile partililer katıldı.

‘MARDİN DÜNYA GÜNDEMİNDE OLACAK’

Toplantıda konuşan Erin, kentin önemli sorunlarının giderildiğini belirterek, “Bir Mardin çocuğu olarak büyük bir sorumluluk ve onur olarak gördüğüm Mardin Büyükşehir Belediye Başkan adayı olarak karşınızdayım. Mardin eşsiz bir şehir, medeniyetlerin beşiği. Tarımın, ticaretin, lojistiğin tam merkezinde.” Dünyanın en değerli şehirlerinden biridir. Turizmde dünyanın önde gelen merkezleriyle büyük emekler verebilecek zengin bir şehriz. Tüm ilçelerimiz dünyadaki ilgili departmanlarla rekabet edebilecek potansiyele sahiptir. Özellikle Sayın Cumhurbaşkanımızın liderliğinde AK Parti hükümetleri döneminde Mardin’de yıllardır biriken sorunların önemli bir kısmı giderildi. Tüm bunlara rağmen Mardin ticarette, ulaşımda, altyapıda ve turizmde hak ettiği noktada değil. Çünkü Mardin çok daha büyük bir potansiyele ve zenginliğe sahip. Büyükşehir Belediyesini hep birlikte devraldığımızda Mardin çok kısa sürede dünyanın gündemine oturacak. Dünya medeniyetlerine öncülük eden bu topraklar örnek olacak. Böylesine büyük bir hazineyi siyaseten dar ve anlaşılmaz bir kimlik kaosuna dönüştürürseniz en büyük ihaneti yapmış olursunuz. Kimlik siyasetiyle sınırlı bir politikayla bir yere varma şansımız yok. Kürt, Türk, Arap olmanın mutluluğunu ve gururunu yaşayacağız. Ülkemize, milletimize daha çok hizmet etmek için çaba göstereceğiz. Her renge, farklı kültüre, anlayışa gideceğiz. Farklı siyasi partilere oy veren tüm kardeşlerimize gidip sorunlarımızı anlatacağız. “Nezaketimizden taviz vermeyeceğiz” dedi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu