Yaşam

Apple’ın Resmi İnternet Sitesinden iPhone 15 Pro Max satın alan adamın kargosunda sahte iPhone bulundu

ABD merkezli teknoloji devi Apple ilginç bir sorunla gündemde. Bir Reddit kullanıcısına göre şirket bir müşteriye şunları söyledi: sahte iPhone 15 Pro Max gönderildi. Üstelik bu durumdan muzdarip olanlar çok fazla insan var konuşuluyor. Gelin neler olduğuna daha yakından bakalım.

“theEdmard” adı altında paylaşım yapan kullanıcı Apple UK’dir. orijinal siteden Bir iPhone 15 Pro Max sipariş ettiğini (en azından öyle söylüyor) ve birkaç gün içinde kendisine teslim edildiğini söylüyor. Bu durum aslında herkes için normaldir. Aldığı kutudan bile şüphelenen Edmard, onu açtığında hiçbir şey bulamadı. beklenmedikbir durumla karşılaşır.

Android çalıştıran geçersiz iPhone 15 Pro Max gönderildi

Mağdur tüketici, telefonu kutusundan çıkardığı anda ilginç bir durumla karşılaşıyor. O kadar ki telefon Ekran koruyucusu Birlikte geldi. TheEdmard, ekranın kalitesiz olduğunun hemen anlaşılabileceğini söyledi. devasa çerçevelerleOnunla tanıştığında daha da şaşırdığını ifade ediyor.

Edmard telefonu açtığında bir kez daha şaşırdı. Çünkü telefon iPhone 15 Pro Max olarak gönderildi iOS’a çok benzer Ancak sahte gibi görünen bir yazılım çalıştırdığını söylüyor. Şüpheleri artınca kullanıcı, iCloud hesabına erişmeye çalıştı. giriş yapmıyorumbu çok doğru bir karardır.

Arayüzde oynamalar yapmaya başlayan Edmard, pil bölümüne girdiğinde pek de sürpriz olmayan bir durumla karşılaşır. Tüketicinin hem geçersiz olduğu hem de geçmişte kullanılmışBir telefon gönderildi.

Resmi Apple forumunda çok daha fazlasından bahsediliyor

Reddit’teki yorumları inceledik ve Apple’ın resmi forumunda bir gönderi yayınladık. bağlantı paylaşıldı Gördük. İlişkiyi paylaşan kullanıcı bunun gibi pek çok örneğin olduğunu iddia etti. Burada Mevcut ilişki üzerinden ulaşabileceğiniz forum sayfasına ulaştığımızda çok farklı tezlerle karşılaştık. Bazıları tıpkı Edmard gibi sahte telefon teslimatları yaşadı, bazıları ise IMEI sorgulaması yaptıklarında aldıkları iPhone 15 Pro Max’in sahte olduğunu belirtti. engellendiiPhone 14 Pro Max bilgisini gördüğünü söylüyor.

Peki sahte telefonlar ortalıkta dolaşırken kendimizi bu durumdan nasıl koruyabiliriz?

Apple’ın sahte ürünler sattığını rahatlıkla söyleyebiliriz. mümkün değil . TheEdmard yepyeni siteden alışveriş yaptığını söylese de bu pek mümkün değil. Dolandırıcılar Apple’ın web sitesinin bir aynasını tasarladılar ve etki alanında Tek bir harfi değiştirerek Edmard’ı tuzağa düşürmüş olabilirler. Diğer bir ihtimal ise kargo firmasından kaynaklı değişimdir. Kötü niyetli bir kargo çalışanı yepyeni iPhone 15 Pro Max’te değişiklik yapmış olabilir.

Eğer böyle bir durum yaşamak istemiyorsanız yapabileceğiniz en kolay şey; interneti kullanmıyorum . Bulunduğunuz şehirde Apple mağazası varsa o mağazaya gidip ürünü satın almanız daha mantıklı olacaktır. Apple’ın resmi satış mağazasının olmadığı bir ilde yaşıyorsanız, teknoloji perakendecileriziyaret edebilirsin.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu