Ekonomi

Avalanche, tokenize edilmiş varlık sektörüne 50 milyon dolar yatırım yapıyor

Investing.com – ÇığVakıf, Avalanche ağında basılan tokenize varlıklara yatırım yapmak için Avalanche Vista adlı bir işletme kurduğunu ve 50 milyon dolarlık yatırım yapacağını duyurdu.

Çığ Vista projesi, klasik varlıkları tokenleştirme ve bunları blockchain ağına entegre etme misyonuna sahip olacak. Bu şekilde işletme, kredi, sermaye, gayrimenkul, emtia ve Blockchain varlıkları gibi çok çeşitli likit varlıkları ele alarak tokenizasyon adımında aracı görevi görecektir.

Tokenizasyon ve zincir üstü finansmanın geliştirilmesine yardımcı olmayı amaçlayan proje, finansal sistemi daha erişilebilir, verimli ve uygun maliyetli hale getirmeyi amaçlıyor. Bu kapsamda faaliyetlerde Avalanche ağı kullanılacak ve Ava Labs 50 milyon dolarlık bir başlangıç ​​yatırımı yapacağını açıkladı.

Ava Labs Lideri John Wu, yeni girişim hakkında şunları söyledi:

Avalanche Vista ile özel pazar yatırımına erişim

Avalanche, yeni girişimi ile sınırlı erişime sahip özel piyasa yatırımlarına erişimi kolaylaştırmak istiyor. Özel piyasa yatırımı, genellikle maliyetli süreçler nedeniyle kurumsal yatırımcıların ve varlıklı bireylerin erişebildiği bir piyasa olarak bilinir. Bu piyasalar, yüksek sermaye gereksinimi ve maliyetli süreçler nedeniyle küçük yatırımcı için ideal piyasalar olarak görülmemektedir.

Simgeleştirme Akabinde bu varlıkların ihraç ve yönetiminin Blockchain ağına aktarılması, sermayenin yayılımı anlayışı kapsamında süreci iyileştirebilir. Bu hem klasik hem de kripto işletmeler için ideal bir ortam anlamına gelirken finans departmanının her geçen gün daha fazla benimsediği bir segment olarak yükseliyor.

Varlık tokenizasyonu üzerine yapılan bazı araştırmalara göre tokenize menkul kıymetler piyasasının büyüklüğünün 2030 yılına kadar 20 trilyon dolara ulaşabileceği iddia ediliyor.

seyhan-haber.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu