Haber

Çalımbay: Rövanş farklı olacak

Sivasspor Teknik Direktörü İstek Çalımbay, UEFA Avrupa Konferans Ligi Son 16 Tip ilk maçında Fiorentina’ya 1-0 mağlup olmasının ardından Artemio Franchi Stadyumu’nda düzenlediği basın toplantısında konuştu.

“Artık rakibimizi çok iyi tanıyoruz”

Çalımbay, sözlerine maçı değerlendirerek başladı.

Uygun bir kadroya karşı oynadık. Bunun dışında tam bir hayran kitlesine sahipler. Destekleriyle üzerimizde baskı kurmaya çalıştılar ama bugün iyi oynadık, iyi iş çıkardık. Ortada bir oyundu. Onlar da kazanabilirdi, biz de kazanabilirdik. Şanssızlığımız sonucu bir gol yedik. Maçın ilk yarısıydı. İkinci yarıyı Sivas’ta oynayacağız. Artık rakibimizi çok iyi tanıyoruz. Sivas’taki maç farklı bir maç olacak. Taraftarlarımızla o maçı sabırsızlıkla bekliyoruz. Onların da katkısıyla buradan güzel bir şekilde ayrılacağımıza inanıyoruz. Kendi alanımızda mutlaka iyi bir sonuç alacağımıza yürekten inanıyorum. Ben hem oyuncularıma hem de taraftarlarımıza güveniyorum. Çok güzel bir maç olacak inşallah kazanan biz oluruz.

dedi.

“Ortada bir maçtı”

bir gazetecinin, Sivasspor ikinci yarıda ilk yarıya göre daha iyi oynadı. Sizce ilk yarıda neler eksikti?Çalımbay, sorusuna şu şekilde yanıt verdi:

Rakibi tanımadığınız için mutlaka biraz utangaçlık olabilir. Hiçbir zaman ezilmedik ve oyundan hiç uzaklaşmadık. Çok vasat bir maçtı. Onlara net bir durum vermedik. Baktığınız zaman hiçbir grubun diğerine açık bir üstünlüğü yok. Talih rakip takımın yanındaydı. Bunu telafi etmek için ne gerekiyorsa yapacağız. Oynadığımız oyunun üstüne ve ötesine kesinlikle geçeceğiz. Maçı kazanmak istiyorsak da dışarı çıkmalıyız. Sivas’ta bunu başaracağımıza inanıyorum.

cevabı verdi.

kozluk-haber.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu