Teknoloji

İkinci el otomobil pazarında son durum

2023 yılının ilk günlerinde ikinci el otomobil piyasasında hareketli günler yaşanıyor. Oto bayileri, 2 aydır süren durgunluğun 2022’nin sonlarına yaklaşırken yerini yoğun bir talebe bıraktığını söyledi.

Vatandaşların 2. el otomobilde artış olacağı korkusu ve piyasada yeni otomobil bulamama korkusu 2. el otomobil talebini oluşturdu.

Bolu’da son dönemde ikinci el otomobil piyasasında hareketlilik yaşanıyor. Araç almak isteyen vatandaşlar oto pazarında yoğunluk oluşturuyor. Fiyatların yükseliş trendinde olduğu söyleniyor.

“Fiyatlarda artış var”

Galeriler ise önümüzdeki günlerde fiyatların artacağını öngördü. Fiyatların arttığını belirten galeri sahibi Samet Teke, şu ifadeleri kullandı:

25 yıldır otomotiv sektörünün içindeyiz. Bugün kalabalık olmasının sebebi ise kış aylarında olmamıza rağmen havanın güneşli olması. Hava güzel olduğu için insanlar günlerini otomobil pazarında geçirmek istiyor. Fiyatlarda yukarı yönlü bir hareket var. Çünkü sıfır araçlardaki artış ikinci el araçları da etkiliyor.

Tabii fiyatların arttığını gören otomobil alıcıları da pazara geliyor. Arabayı yatırım aracı olarak görüyorlar, ‘Bir şekilde araba alalım, nasılsa fiyatlar artıyor’ diyorlar. Bu nedenle son zamanlarda ikinci el araba pazarında bir hareketlilik var.

cildirajans.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu