Haber

İranlı sahte polisler yabancıları dolandırdı

İSTANBUL’da kendilerini polis olarak tanıtan ve kontrol için durdukları iddia edilen yabancı uyrukluların paralarını çalan İranlı 3 zanlı gözaltına alındı. Emniyetteki işlemlerinin ardından adliyeye sevk edilen zanlılar tutuklandı.

“BİN DOLARIMI ÇALDILAR”

Avcılar’da Muhammed Z., polise başvurarak, yolda yürürken beyaz otomobille yanına yaklaşan şahısların polis olduklarını söyleyerek parasını çaldığını söyledi. Muhammed Z., “Bana üzerinde polis yazan bir kimlik gösterdiler. Önce kimliklerimizi sonra da yanımızdaki paraları kontrol etmek istediler. Paralara bakarken bin dolarımı çalıp kaçtılar” dedi.

3 SAHTE POLİS Yakalandı Hırsızlık Büro Amirliği tarafından yürütülen soruşturmada polis, zanlıların daha önce kullandıkları otomobilin plakasını tespit etti. İran asıllı oldukları öğrenilen zanlılar, Saeid R. (30), Farhad K. (42), Hossein R. (37) gözaltına alındı. Asayiş Şube Müdürlüğü’nde sorgulanan zanlıların İstanbul’da benzer şekilde meydana gelen 12 ayrı olayın faili olduğu ortaya çıktı. Emniyetteki işlemlerinin ardından Küçükçekmece Adliyesi’ne sevk edilen 3 zanlı tutuklanarak cezaevine gönderildi.

– İstanbul

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu