Haber

İspanya savcılığından Barcelona Kulübü ve iki eski başkanı hakkında suç duyurusu

İspanya’da Barselona İl Başsavcılığı, eski Hakem Teknik Kurulu (CTA) Başkan Yardımcısı Jose Maria Enriquez Negreira’ya bağlı bir şirkete para ödediği ortaya çıkan Barcelona Kulübü, iki eski lideri ve bazı yöneticileri hakkında hata yaptı. yıllardır hakemler hakkında bilgi almak için.

Maliye Bakanlığı’nın Negreira’nın sahibi olduğu DASNIL 95 SL şirketiyle ilgili bazı hesapları vergi kaçırdığı şüphesiyle incelemesinin ardından ortaya çıkan Barcelona’nın bu şirkete yaptığı ödemeler, Katalan kulübüne dava açtı.

Barcelona’nın 2001-2018 ortasında CTA’ya toplam 7.3 milyon euro ödediği ve karşılığında hakemler hakkında bilgi aldığı iddia ediliyor.

Bahse ilişkin soruşturmasının ardından savcılık, Negreira dışında Barcelona Kulübü’nün eski liderleri Jose Maria Bartomeu ve Sandro Rosell ile iki eski menajer aleyhinde dava açılması için yeterli delil bulunduğu sonucuna vardı.

Sporda yolsuzluk, kulüp yönetiminde usulsüzlük ve sahte ticari belge düzenlemekle suçlanan savcılık, dava açmak için yasal girişim başlattı.

Barcelona Kulüp Lideri Joan Laporta geçtiğimiz günlerde yaptığı açıklamada Negreira’yı tanımadığını belirterek, “Barcelona hakem almaya hiç çalışmadı. Biz ne hakem aldık ne de almaya teşebbüs ettik. Kesinlikle olmadı. Barcelona” bu iddialardan yara almadan çıkacaktır.” dedi.

İspanya Ceza Kanunu’nun 286. maddesine göre söz konusu hatalar 6 aydan 4 yıla kadar hapis, 1 yıldan 6 yıla kadar özel ticari faaliyetten yasaklama ve para cezalarını içeriyor.

haberhasanbeyli.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu