Haber

Lapseki’de ilk yardım eğitim semineri düzenlendi

Çanakkale’nin Lapseki ilçesinde Halk Eğitim Merkezi ile Beyçayırlılar Dayanışma ve Yardımlaşma Derneği tarafından ilk yardım eğitimi semineri verildi.

Lapseki Kaymakamlığı 15 Temmuz Milli Birlik ve Demokrasi Toplantı Salonu’nda düzenlenen seminerde Halk Eğitim Merkezi Müdürü Zafer Çelik tarafından bilgi verildi. 12 saat süren eğitimde ilk yardımın önemi slayt gösterisi ile anlatıldı.

Zafer Çelik, geçtiğimiz günlerde yaşanan deprem felaketiyle birlikte ilk yardımın öneminin bir kez daha anlaşıldığını belirterek, “Hayatın her alanında ihtiyaç duyulacak ilk yardımı katılımcılara anlatarak bunu yaygınlaştırmak için elimizden geleni yapacağız” dedi. söz konusu.

Beyçayırlılar Dayanışma ve Yardımlaşma Derneği Başkanı Hasan Erkan, şunları söyledi:

“Geçenlerde 11 büyük şehirde deprem felaketi oldu. Oradaki çalışmaları gördük. Halkımız günlerce kurtarma çalışmalarına katıldı. Biz bundan ilham aldık, bundan ilham aldık, ilk yardım için bundan ilham aldık.” dağda, kırda, yokuşta, işte, kahvede kısacası her yerde ihtiyaç duyulacak kurs hayat kurtarmak için Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğü’ne talepte bulunduk ve dernek üyelerimizin katılımıyla ilk yardım kursumuzu tamamladık.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu