Haber

Norveç’te farklı yerlerde çığ düşmesi sonucu 4 kişi hayatını kaybetti.

Norveç polisi dün ülkenin kuzeyinde farklı yerlerde çığların meydana geldiğini ve aralarında yabancı turistin de bulunduğu 4 kişinin hayatını kaybettiğini duyurdu.

Norveç polisi yaptığı açıklamada, yoğun kar yağışı nedeniyle ülkenin kuzeyinde kendi kendini tetikleyen çığ felaketlerinin meydana geldiğini duyurdu. Storslett’te meydana gelen çığda, dün akşam turist grubundan bir kişi çığ altında kalarak hayatını kaybetti. Lyngen’de çığa bağlı heyelan sonucu bölgede kayak yapan 5 yabancı turistten 1’i hayatını kaybetti, 1 yaralı da helikopterle hastaneye kaldırıldı. Polis, mahsur kalanların tahliyesinin gerçekleştirildiğini ve ölen turistin kimliğinin doğrulandığını söyledi.

Polis, bir çiftliğin bulunduğu Reinoya’da çığ nedeniyle heyelan meydana geldiğini, içinde 2 kişinin bulunduğu ev ile küçükbaş hayvanların bulunduğu ahırın denize sürüklendiğini bildirdi. Yılın bu zamanında bölgede çok fazla çığ olduğunu vurgulayan yetkililer, Saterelva’dan Grotneselva’ya kadar olan tüm konut ve tatil köylerini boşaltma kararı aldıklarını açıkladı.

habertut.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu