Haber

Selden etkilenen Antalya’da hayat normale dönüyor

ANTALYA (İGFA) – Antalya Büyükşehir Belediyesi, Meteoroloji Bölge Müdürlüğü’nün Antalya ve çevresinde sağanak yağış uyarısında bulunmasıyla birlikte tüm birimleriyle teyakkuza geçti. Büyükşehir Belediyesi İtfaiye, Park ve Bahçeler Daire Başkanlığı, Çevre Koruma ve Denetim Daire Başkanlığı, ASAT ve Fen İşleri ekipleri 24 saat görev başındaydı. Ekipler yaşanan aksiliklere kısa sürede yanıt verdi.

Sabahın erken saatlerinde prestijiyle etkili olan yağmurda Büyükşehir ekipleri şehrin farklı noktalarında çalışmalarını aralıksız sürdürdü. Büyükşehir İtfaiyesi sel, mahsur kalma ve ağaç devrilme gibi toplam 52 olaya müdahale etti. Şiddetli yağmur ve rüzgarın savurduğu yaprak ve atıkların rögar giriş ve çıkışlarını tıkamaması için Çevre Koruma ve Park Bahçeler ekipleri gün boyu temizlik çalışması yaptı. ASAT ekipleri, şiddetli yağmur sonrası göllenme oluşan cadde ve alt geçitlerdeki ızgaraları ve yağmur suyu kanallarını sürekli temizleyerek sellerin önüne geçti.

Manavgat’ta Sular Boşaldı

Antalya Büyükşehir Belediyesi de ilçelerde alarma geçti. Manavgat’ta şiddetli yağışlarda vatandaşların mağduriyetini en aza indirmek için Büyükşehir ekipleri görev başındaydı. İtfaiye ve ASAT ekipleri sel ihbarlarına müdahale ederek suların tahliyesini gerçekleştirdi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu