Haber

Star TV dizisi Yalıçapkını’nda önemli kriz! Olay resmen savcılığa havale edildi.

Mehmet Barış Günger’in senaryosunu yazdığı ve 23 Eylül’den beri serüvenine hız kesmeden devam eden Yalı Çavkını dizisi için savcılık tarafından soruşturma başlatıldığı öğrenildi. European Music Company, Müzeyyen Senar’dan ‘Kimseye Şikayet Etmiyorum’ ve Dedüblüman’dan ‘Sakladığın Bir Şey Var’Kingfisher’da “King” adlı müzik parçalarının izinsiz kullanıldığı gerekçesiyle suç duyurusunda bulundu.

Konuyu savcılığa taşıyan European Music Company, Kingfisher dizisinin yapımcısı OGM Pictures’a yaptığı uyarılara rağmen kullanımının durdurulmadığına şikayet dilekçesinde yer verdi.

Sabah Gazetesi’nden Deniz Yusufoğlu’nun haberine göre;European Music Company, sahibi oldukları şarkıların dizilerde izinsiz ve hukuka aykırı olarak kullanıldığı iddiasıyla İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı’na suç duyurusunda bulundu.

DilekçedeDizinin ilk bölümünde Müzeyyen Senar’ın yazdığı “Kimseye Söylemiyorum” ve 4. bölümde Dedublüman grubuna ait “Sakladığın Bir Şey Var” adlı bölümlerin yer aldığını belirledikleri belirtildi. izinsiz yayınlanmıştır.

Dilekçede, European Music Company’nin yapımcı firma ile görüştüğü ancak birçok uyarıya rağmen kullanımın durdurulmadığı iddia edildi. Müzik üzerinden haksız kazanç elde edildiğini belirten müzik şirketi, yapım şirketinin cezalandırılmasını talep etti. İddiayla ilgili savcılık tarafından soruşturma başlatıldı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu