Haber

Tekirdağ ve Kırklareli’deki yardım malzemelerine ilişkin notlara dokunuldu

Tekirdağ ve Kırklareli’nde depremzedeler için toplanan bazı yardım malzemelerine ilişkin notlar taşındı.

Tekirdağ Valiliği ve AFAD öncülüğünde depremzedeler için başlatılan kampanya kapsamında İsmet İnönü, SporSalona getirilen yardım malzemeleri toplanıyor.

Ekipler ayrıştırılan malzemeleri paketleyerek tırlara yüklüyor.

Malzemeleri tasnif eden gruplar, bağışlanan malzemelerin ortasında bir kutu çizme, 50 lira ve üzerine bırakılmış bir notla karşılaştı.

“Merhaba arkadaşlar bazı yerlerde deprem olduğunu duydum. Hepinize geçmiş olsun. Bu notu size yazdım. Naz Ceylan”, görenleri duygulandırdı.

Kırklareli’nde bir aile, Hafsa Mina adına kumbarada biriktirdikleri paraları deprem bölgesine göndermek için 2,5 yaşındaki çocuklarını Gençlik Merkezindeki yetkililere teslim etti.

Madeni paraların bulunduğu çantanın içinde “Ben Hafsa Mina, 2,5 yaşındayım. Yaşadığınız duyguları henüz anlayamasam da kumbaramdaki paralarla kardeşlerime destek olmak istiyorum.” yazılı not bulundu.

Lüleburgaz Belediyesi’nin depremzedeler için başlattığı kampanya kapsamında Yıldızlar Hanımlar Akademisi’nde vatandaşlardan bağış toplandı.

Ekipler ayırdıkları yardım malzemelerini paketleyerek tırlara yükledi.

Yardımları tasnif eden gruplar, bağışlanan oyuncakların ortasında oyuncak ayıya rastladı.

Şeffaf poşete konulan oyuncağa 200 lira yapıştırılan “Milletine geçmiş olsun. Tüm paramı ve oyuncak ayımı kumbarama atıyorum. İnşallah herkes enkazdan kurtulur. Allah’ım. yardım et İpek.” yazılı not verildi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu