Ekonomi

Temmuz düzenlemesi asgari ücrete geliyor

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Alım, “1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü” dolayısıyla yaptığı açıklamada şunları kaydetti;

Alın teri ve emeğiyle ülkemizin büyümesinde, kalkınmasında ve güçlenmesinde değerli rol oynayan emekçi kardeşlerimizin 1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü’nü kutluyorum.

Yatırım, üretim, istihdam ve ihracat odaklı büyüyen Türkiye’nin çalışan ve üreten emekçilerinin çıkarlarını gözeterek, istikrarlı ve inançlı bir şekilde adımlarımızı atıyoruz.

2023’te 2022’ye göre yüzde 100’lük net zam oranını gerçekleştirerek ülkemiz ve milletimiz için en doğru ve hakkaniyetli kararla emeğin ve emekçinin yanında olmaya devam ettik. Temmuz ayında da emeği koruyun. Sosyal devlet anlayışıyla çalışanlarımızla omuz omuza vererek her bir vatandaşımızın refah düzeyini yükseltmek ve istihdamı artırmak için çalışmaya devam edeceğiz.

Büyük ve güçlü Türkiye’nin müreffeh geleceğini emek ve emekle birlikte inşa ettiğimiz tüm işçilerimizin 1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü’nü bir kez daha kutluyor, sermayesi tüm çalışanlarımıza sevgi ve saygılarımı sunuyorum. iş gücü.

eyyubiye-ajans.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu