Haber

Tokat ve Adıyaman’ın Gölbaşı ilçesi ‘kardeş şehir’ olacak

Tokat Belediye Başkanı Eyüp Eroğlu, Belediye Meclisi’nde Adıyaman’ın Gölbaşı ilçesi ile “kardeş şehir” olma kararı alacaklarını söyledi.

Eroğlu, aşevinde düzenlediği basın toplantısında, Tokat Valisi Numan Hatipoğlu’nun depremin ardından Adıyaman’ın Gölbaşı ilçesine atandığını bildirdi.

Tokat olarak depremde zarar gören Gölbaşı’nı ayağa kaldırmak için hep birlikte çalıştıklarına işaret eden Eroğlu, şöyle devam etti:

“Bugün gittiğimizde Gölbaşı’ndaki toparlanmayı ilk günle kıyaslanamayacak bir biçimde görebilirsiniz. Yine o yerin insanlarını ziyaret ettiğinizde, mikrofon uzattığınızda ya da sohbet ettiğinizde, üst düzeyde bir dayanışma görüyorsunuz. hepsinden önce devletimize sonra da Tokat, Tokat ve Tokatlılara hepsinden minnet ve vefa öyle bir noktaya geldi ki kardeşlikten, dostluktan öte, vefadan öte, bağ kuramayacağımız bir bağ haline geldi. hatta bir gönül yakınlığını, böyle bir dostluğu varsayan bir durumu hatasız tanımlar.

Bugün Kent Konseyi toplantıları olduğunu belirten Eroğlu, şunları söyledi:

“Belediye Meclisimizde Gölbaşı’nda da kardeş belediye kardeş şehir uygulamasını başlatıyoruz. Bugün alacağımız kararla bunu da resmileştirdik. Bundan sonraki süreçlerde yine cadde veya sokaklarla ilgili özellikle sokak noktasında burada bir Gölbaşı caddesi ve Gölbaşı’nda bir caddenin adı Tokat olacak. Bu konuda yeniden mutabakata vardık ve bundan sonra da bu süreç bu şekilde devam edecek.”

emetajans.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu