Haber

Yapı Kontrolörlerinden ‘her şantiyeye bir süpervizör’ çağrısı

ANKARA (İGFA) –Kahramanmaraş merkezli sarsıntının acısı devam ederken, Uşak Yapı Denetim’de görev yapan inşaat mühendisleri darp edildi.

Edinilen bilgiye göre, Uşak merkezde devam eden inşaatın kontrolüne giden meslektaşlarımız, beton dökülürken vibratörle betonun sıkıştırılmasını isteyince, ortada bir inşaatçıyla tartışma çıktı.

Tartışma sonucunda mühendislere elini keserek saldıran inşaat ustası, mühendisleri kol ve boyun bölgelerinden yaraladı. Ambulansla hastaneye sevk edilen yaralı mühendislerin vücutlarına dikiş atıldı.
Uşak’ın yanı sıra Ankara, Antalya, İzmir, İstanbul, Yalova ve birçok ilde yapılan kontrollerde bir kez daha saldırılara maruz kaldıklarını belirten Yapı Denetim Teşkilatları Bilriği, deprem felaketinden ders çıkarılmadığını ifade etti. bir kez daha görüldü.

Yapı Kontrol Kuruluşları Derneği konuyla ilgili yaptığı yazılı açıklamada, her yapı kontrol çalışanının şantiyelerde kontrol görevini yerine getirirken birebir riskle karşı karşıya kaldığını belirtti.

Hakaret, tehdit, taciz, küfür -maalesef- sık sık karşılaştığımız durumlardır. Depremleri ve yaşadığımız büyük acıları tekrar tekrar yaşamamak için. Ancak geldiğimiz noktada kendi can güvenliğimizin olmadığını görüyoruz. Böylesine değerli bir kamusal görevi yerine getirirken maruz kaldığımız şiddetin hiçbir açıklaması, ilişkisi veya bağışlaması olamaz. Bilhassa kamu adına çalışan şirketler olarak kamu çalışanına yani TCK Unsuru 265’e karşı yapılan hatalara aynen yaptırım uygulanmasını talep ediyoruz.

Sendika yöneticileri yaptıkları açıklamada, “Her Şantiyeye Bir Şantiye Sorumlusu”na şantiye şefinin gözetiminde görevlerini yürütmeleri için davetlerini yinelediler.

bogazliyan-ajans.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu